Boek
Nederlands
Verslag van de wederwaardigheden in de kunstenaarskolonie rond de dichteres Fritzi ten Harmsen van Beek (1927- ) in het Blaricumse buiten 'Jagtlust' in de jaren 1954-1967.
Titel
Jagtlust
Auteur
Annejet van der Zijl
Taal
Nederlands
Uitgever
Amsterdam: Hollands Diep, 2023 | Andere uitgaven
223 p.
ISBN
9789048868001 (hardback)

Besprekingen

Het is net een meisjesboek van Cissy van Marxveldt, de geschiedenis van het Blaricumse buitenhuis Jagtlust en zijn bewoners. Allemaal jongelui van redelijk goede komaf, een beetje losgeslagen, onbekommerd genietend van de goede dingen des levens, met als stralend middelpunt, in de rol van Joop ter Heul: de geniale, artistiek begaafde en aantrekkelijke Fritzi ten Harmsen van der Beek (1927). Wanneer zij, na de dood van haar ouders, met haar broer Hein de niet onaanzienlijke erfenis er in een mum van tijd doorheengejaagd heeft, neemt ze in juni 1954 met haar Franse adellijke echtgenoot en hun kleine zoontje haar intrek in het leegstaande buitenhuis. Dat is het begin van een periode van ruim tien jaar waarin 'alles kon'. Niet zodra was haar man ervandoorgegaan of een stoet van aanbidders marcheerde naar binnen. De rij werd geopend door Remco Campert die zelfs nog even met haar in het huwelijk trad. Opkomst, bloei en ondergang van het huis en zijn bewoners en bezoekers (onder wie Gerard R…Lees verder

Over Annejet van der Zijl

Annajetske (Annejet) van der Zijl (Oterleek, 6 april 1962) is een Nederlands schrijfster en historica.

Levensloop

Annejet van der Zijl werd geboren in Oterleek bij Alkmaar in een lerarengezin. Ze had een tweelingbroertje die bij de bevalling overleed door een fout van de dokter.

Na de verhuizing naar Friesland volgde zij haar middelbareschoolopleiding aan het Christelijk Gymnasium in Leeuwarden. In eerste instantie ging ze daarna kunstgeschiedenis studeren, maar ze studeerde af in massacommunicatie aan de Universiteit van Amsterdam. In 1998 volgde ze in Londen een masterstudie International Journalism. Na een aantal stages in Engeland en Nederland werd ze redactrice bij HP/De Tijd. Ze specialiseerde zich in reconstructies en portretten van bekende en onbekende mensen en van groepen die samen een bewogen periode meemaakten, zoals Nederlanders die in mei 1968 naar Parijs trokken. Ook schreef ze over misdaden…Lees verder op Wikipedia